skype

Skype naśladuje Snapchata

Niegdyś bardzo popularny i innowacyjny komunikator zmaga się z silną konkurencją ze strony aplikacji takich jak Snapchat, Whatsapp i Messenger. Pochodzący z epoki presmartfonowej, nie miał do tej pory ani wyglądu ani funkcji, które zwabiłyby nową generację użytkowników, dla której od konwersacji głosowej lub pisanej, ważniejsze jest komunikowanie się za pomocą fotek zrobionych w łazience.

Ratunkiem dla gasnącej gwiazdy Skype’a ma być świeżo wprowadzona, nowa oprawa graficzna i reorganizacja interfejsu oraz nowa funkcja, naśladująca konkurencyjne rozwiązania. Highlights – to nowa zakładka interfejsu, w której się znajdą udostępniane przez znajomych krótkie filmy wideo lub zdjęcia, naśladujące te znane ze Snapchata. Ich trwałość ma być sporo większa niż w aplikacji z duchem, mają zanikać dopiero po upływie tygodnia. Wiceprezes Skype’a przedstawia nową funkcjonalność komunikatora, porównując ją do wizyty w lokalnej kafejce lub pubie, gdzie widząc codziennie te same osoby, pogłębiamy społeczne więzi. Nie wiadomo czy zmiany te mają zwabić młodzież, uważającą Skype za narzędzie dla biura i starców, czy odwieść obecnych użytkowników od romansu z bardziej uspołecznionymi komunikatorami.

skype
Grupowy chat, na tle odświeżonego interfejsu

Wygląd interfejsu jest, nowoczesny i czytelny, więc może się wydać atrakcyjny, pozostaje tylko pytanie czy to wystarczająca zachęta dla nastolatków, wolących raczej bezmyślne kopiowanie od rówieśników, i czy w ogóle jest to potrzebne milionom obecnych użytkowników Skype’a, którzy od całej dekady wiernie przy nim trwają mimo braku przełomowych aktualizacji. Nowy Skype już jest gotowy do pobrania. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.