Sterownik VR pomoże niepełnosprawnym graczom

Widziałam na Comic Conie dziewczynę z dysfunkcją ruchu, która ma kłopoty z podnoszeniem rąk powyżej pewnej wysokości. Dzięki WalkinVR mogła po raz pierwszy użyć gogli Oculus Rift tak samo jak pełnosprawni. Wystarczyło obniżyć pozycję wirtualnych rąk w grze. Sterownik powoduje, że użytkownik, jeżdżący na wózku inwalidzkim, może spacerować po wirtualnym pomieszczeniu bez potrzeby fizycznego przemieszczania się. Gracze ze sparaliżowaną czy złamaną ręką mogą ograniczyć liczbę potrzebnych kontrolerów.
stanowisko walkin vr
stanowisko walkin vr

WalkinVR można znaleźć na stronie producenta. Sterownik jest kompatybilny z HTC Vive, Oculus Rift, NoloVR i PSMove Service – w każdym przypadku dla platformy Steam. Bezpłatnie dostępne jest 10-minutowe demo. Pełna wersja kosztuje 32 euro (130 zł) dla graczy i 52 euro (210 zł) do zastosowań komercyjnych. Firmy zapłacą jeszcze 48 euro (200 złotych) za subskrypcję.

Na wideo powyżej możecie zobaczyć przykłady zastosowania WalkinVR. W wielu grach użytkownik musi obracać się i schylać, np. w Job Simulator trzeba wyciągać wirtualne przedmioty z szafek. Konieczne bywa także uchylanie się, np. w Holopoint unikamy pocisków. Pożytek ze sterownika, co ciekawe, mogą mieć nie tylko niepełnosprawni. Z WalkinVR każdy będzie w stanie grać w pozycji leżącej albo zmieniać widok swojej kamery. | CHIP