Zapowiedź „nowej” odsłony konsoli Nintendo SNES Classic

Konsole retro nie wychodzą z mody. Japoński gigant rynku rozrywki - Nintendo wskrzesza jeden ze swoich najbardziej znanych modeli: SNES.

Po ubiegłorocznej premierze NES Classic japońska firma zaproponuje nam kolejną ze swoich klasycznych konsol. Tym razem będzie to SNES (Super Nintendi Entertainment System) Classic. Premiera, jeśli można tak mówić o konsoli z 27-letnim dorobkiem, będzie miała miejsce 29 września.

Wiemy też jakie gry znajdą się na starej konsoli w nowym wydaniu. Jeśli byliście szczęśliwymi posiadaczami SNES, gdzieś we wczesnych latach 90. to poczujecie jakby czas się cofnął. SNES zapewni Wam klasyczny powrót do przeszłości. Na konsoli pogracie więc w „Donkey Kong Country”, „Contra III the Alien Wars”, „EarthBound Final Fantasy III”, „F-ZERO”, „Kirby Super Star”, „Kirby’s Dream Course”, „The Legend of Zelda: A Link to the Past” i wiele, wiele innych.

SNES Classic
Nowy Nintendo SNES Classic w całej okazałości (fot. Nintendo)

W zestawie znajdą się dwa kontrolery, ładowarka USB wraz z kablem oraz kabel HDMI. Cena – 80 dol. za powrót do przeszłości – nie wydaje się wygórowana. Przy znacznej liczbie dostępnych w pakiecie gier konsola ma szansę na rynkowy sukces, mimo iż jest to produkt niszowy.

Wśród klasycznych tytułów pojawił się także jeden nowy: StarFox2

Dlatego spodziewamy się, że podobnie jak NES Classic rok wcześniej, tak teraz SNES Classic szybko zniknie ze sklepowych półek. Mamy tylko nadzieję, że Nintendo uniknie błędu popełnionego przy swoim poprzednim wznowieniu klasycznej konsoli i kontrolery otrzymają dłuższe kable. | CHIP

0
Źródło: nintendo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.