Zautomatyzowana meblościanka do małych mieszkań

Ori to komplet mebli, który potrafi sam się złożyć i dopasować do aktualnych potrzeb mieszkańca. W sprytnym zestawie znalazły się łóżko, szafa, biurko i kilka półek.

Nie lubisz ścielić łóżka? A co gdyby potrafiło się ono złożyć na Twoje życzenie? To nie jest już żadne science-fiction. Firma Ori Systems współpracująca z laboratorium MIT opracowała nowoczesne rozwiązanie dla małych mieszkań. Zaprojektowana przez Ori meblościanka jest ruchoma, a użytkownik przesuwa elementy za pomocą panelu dotykowego, z aplikacji na smartfonie lub z wydając komendy dla Amazon Echo. Zobaczcie jak działa to w praktyce.

Niestety za technologią i komfortem idzie też cena. Twórcy nie zdradzili jeszcze końcowej kwoty zestawu, ale kilka lat temu, gdy zaprezentowano koncepcyjny prototyp, firma wyceniła go na 37,5 tys. zł. Na ten moment meblościankę Ori mogą zamówić jedynie duże przedsiębiorstwa z Bostonu, Nowego Jorku, San Francisco, Seattle, Miami i Chicago.

W polskich realia wydanie takiej sumy pieniędzy na mało wyrafinowany skądinąd mebel wydaje się nieporozumieniem. Ale w najbardziej zaludnionych miastach świata (np. w Nowym Jorku) cena metra kwadratowego mieszkania przekracza 30 tys. zł, co zmusza ludzi do zakupu niewielkich przestrzeni, każdy wydajnie zagospodarowany centymetr jest na wagę złota. |CHIP09

 

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.