Eugene Kaspersky

Kaspersky Free – antywirus za darmo

Nie chce administracja Trumpa, może zechcą zwykli ludzie

Eugene Kaspersky, szef i właściciel rosyjskiej firmy, na swoim oficjalnym blogu opublikował wpis informujący o udostępnieniu programu Kaspersky Lab Antivirus za darmo. Produkt nazywa się Kaspersky Free i został już udostępniony w wielu krajach świata – niestety jeszcze nie w Polsce.

Infografika pokazująca dystrybucję darmowego antywirusa Kaspersky Lab Free
Polacy otrzymają darmowego antywirusa w październiku. (rys. Kaspersky Lab)

Polscy użytkownicy, według opublikowanej przez Eugene Kasperskyego infografiki otrzymają dostęp do bezpłatnego antywirusa w październiku br. Czy to oznacza, że era płatnych antywirusów się kończy?

Sam Kaspersky zapewnia, że nic takiego nie nastąpi. W opublikowanym wpisie na swoim blogu wskazuje różnice pomiędzy Kaspersky Free, a płatnymi wersjami oprogramowania ochronnego produkowanego przez swoją firmę. Kaspersky Free będzie pozbawiony licznych funkcji dostępnych w komercyjnych pakietach ochronnych, m.in. nie będzie miał ochrony płatności online, VPN czy kontroli rodzicielskiej.

Kaspersky Free ekran główny

Szef rosyjskiej firmy argumentuje również, że wielu użytkowników nie decyduje się na zakup płatnego antywirusa, uznając że klasyczne, bezpłatne programy wystarczą. Tymczasem – jak twierdzi Kaspersky – mają one „więcej dziur niż ser szwajcarski”. | CHIP.