Mechaniczne schody (Georgia Tech)

Mechaniczne schody przyśpieszą twoje kroki

Amerykańscy naukowcy stworzyli schody, które absorbują i oddają energię. Pomogą osobom niepełnosprawnym, które mają problemy z chodzeniem.

W pracę nad niezwykłymi schodami zaangażowani byli naukowcy oraz inżynierowie zajmujący się medycyną oraz programowaniem. Projektanci z Georgia Tech oraz Uniwersytetu Emory zbudowali schody, które potrafią magazynować oraz oddawać energię podczas chodzenia po nich. Mechaniczne schody gromadzą energię, kiedy osoba idzie po nich w dół. Energia następnie jest oddawana, kiedy chcemy wejść po stopniach na górę.

System został nazwany Wspomagającymi Schodami z Recyklingiem Energii (ERAS). Naukowcy przekonują, że chodzenie po takich schodach może przyśpieszyć poruszanie się nawet do 40%. Jednak głównym celem w jakim powstały schody, jest pomoc ludziom starszym oraz z chorobami nóg w swobodnym przemieszczaniu się po schodach. Badane są też inne zastosowania wynalazku.

Jego twórcy chcą teraz skupić się na udoskonaleniu wyglądu oraz konstrukcji urządzenia tak, aby móc wprowadzić tanio mechaniczne schody w najbardziej niedostępnych dla osób niepełnosprawnych miejscach. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.