Windows Phone 8.1 kończy żywot - przesiadka na Windows 10 Mobile wysoce wskazana (fot. Pocketnow)

Microsoft kończy wsparcie dla Windows Phone

Microsoft wysyła Windows Phone na ostateczną emeryturę.

Od dziś posiadacze smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone nie będą otrzymywali już uaktualnień i łatek. Jak w przypadku każdego systemu operacyjnego, dłuższy czas bez aktualizacji będzie skutkował obniżeniem poziomu bezpieczeństwa.

Na szczęście dla użytkowników Windows Phone, znaczna część urządzeń pracujących na tym systemie może zostać zaktualizowana do Windows 10 Mobile.

System operacyjny Microsoftu dla smartfonów nie osiągnął spektakularnego sukcesu. Google i Apple szybko podzieliły między siebie rynek mobilnych systemów i nawet taki gigant jak Microsoft nie jest, przynajmniej do tej pory, zdolny  by przebić się ze swoim produktem. System mobilny Microsoftu posiada obecnie mniej niż 1% rynku. 

A miało być tak pięknie… (fot. Sharkubran Deviantart)

Mówi się jednak o tym iż MIcrosoft pracuje nad nowym smartfonem na Windows 10 Mobile. W plotkach pojawia się nazwa Surface Phone i jeśli będzie to urządzenie podobne stylem i wykonaniem do ostatnich urządzeń z serii Surface może pomóc Microsoftowi zdobyć nieco większą popularność w dziedzinie urządzeń mobilnych. | CHIP