office logo

Mobilny Office od teraz ładniejszy

Aktualizację pobiorą na razie wyłącznie uczestnicy programu Windows Insider. Aplikacje z bezpłatnego pakietu Office Mobile, z których można korzystać również na komputerze PC, zyskały nowy sznyt. Producent zmodyfikował ich interfejs na zgodny z nowoczesnym Fluent Design System. Zobaczcie jak wygląda.

Microsoft zaktualizował swój pakiet Office Mobile, udostępniając nowe wydania programów, dostosowanych do platform mobilnych oraz Windows (Universal Windows Platform). Najbardziej widoczne są zmiany w interfejsie. Fluent Design System, znany wcześniej jako Project Neon, to warstwa graficzna, która ma ładniej wyglądać oraz lepiej współpracować z różnymi typami urządzeń. Gigant z Redmond zapowiedział wcześniej 5 głównych cech swojego nowego stylu. To: „ruch”, „światło”, „głębia”, „materiał” i „skala”. Szczegółowo pisała o tym w CHIP-ie Sylwia Zimowska.

office mobile z interfejsem fluent
Zmiany, dostosowujące interfejs aplikacji Office do Fluent Design System, są subtelne (fot. Neowin)

Jedynym niezmodyfikowanym programem w pakiecie Office Mobile pozostał OneNote, ale akurat ta aplikacja przechodziła niedawno modernizację interfejsu (choć niezgodną jeszcze z Fluent Design System).

Niestety nowy wygląd zobaczą na razie tylko użytkownicy komputerów PC – i tylko Ci, którzy są uczestnikami programu Windows Insider. | CHIP

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.