Elon Musk znowu właścicielem adresu x.com

Założyciel Tesli i SpaceX poinformował na Twitterze o przejęciu praw do domeny, pod którą kiedyś prowadził swój biznes. Musk przyznaje, że nie ma jeszcze pomysłu, jak ją wykorzysta.

W tej chwili na x.com nie znajdziecie niczego. W 1999 roku był to jednak adres pierwszego, internetowego banku, który założył Elon Musk. Później przedsiębiorstwo wraz z domeną zostało sprzedane, by ostatecznie przekształcić się w PayPal. Dlaczego akurat teraz milioner przypomniał sobie o tym adresie? Jak sam twierdzi, x.com ma dla niego znaczenie sentymentalne.

Kwota transakcji nie została podana, ale możemy się domyślać, że była wysoka. Jednoznakowe domeny osiągają zawrotne wartości. Dla przykładu z.com, własność GMO Internet Inc., została odkupiona od Nissana za 6,8 miliona dolarów.

Choć Musk nie ma jeszcze pomysłu w jaki sposób i czy w ogóle wykorzysta swój nowy nabytek, domena świetnie pasowałaby do jego dwóch projektów: zajmującej się transportem kosmicznym firmy SpaceX oraz Tesli, konstruującej elektryczne samochody (wśród nich Model X). Ale biorąc pod uwagę wszechstronność Muska – jego najnowsze projekty to system transportu naziemnego Hyperloop oraz największa na świecie bateria litowo-jonowa – równie dobrze biznesmen może planować już coś zupełnie innego. | CHIP

 

Źródło: cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.