The Sims 4

The Sims po 7 latach wraca na konsole

Po 3 latach od premiery na komputerach PC "The Sims 4" zadebiutuje na najnowszych konsolach. To gratka dla miłośników wirtualnej symulacji życia, którzy mają sprzęt Microsoftu lub Sony. Ostatni raz "The Sims" wyszło na PS3 i Xbox 360 w 2010 roku.

17 listopada na PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje „The Sims 4”. Niestety, jak wynika z blogowego komentarza producenta PlayStation, na początku dostępna będzie tylko podstawowa edycja gry. Twórcy zastanawiają się jeszcze, które z licznych dodatków, wydanych do tej pory na PC, pojawią się także na konsolach. Wiadomo jedynie, że przedpremierowe zamówienia zostaną nagrodzone zestawem „Perfekcyjne Patio”, który wprowadza do gry baseny, dekoracje tarasu i nowe ubrania oraz fryzury. Do przedsprzedaży trafi także nieco bardziej rozbudowana wersja – „The Sims 4 Deluxe Party Edition”, która pozwoli na uruchomienie gry 3 dni przed premierą oraz wprowadzi kilka imprezowych akcesoriów m.in. pokaz laserów i zabawne kapelusze.

W porównaniu do poprzedniej części, wydanej na PS3 i Xbox 360 w 2010 roku, która odbiegała standardem od jakości z PC, nowa wersja ma być wiernym odzwierciedleniem komputerowej edycji.

Aktualna generacja sprzętu pozwoliła nam przenieść kod gry na konsole PS4 i Xbox One bez większych zmian systemowych. Dzięki temu gracze nie będą musieli wybierać między platformami, obsługującymi najlepszą wersję gry, ale mogą po prostu wybrać tę konsolę, która im bardziej odpowiada – tłumaczy Michael Duke, jeden z producentów „The Sims 4”.

W rzeczywistości nie do końca jest to prawda. Konsolowi gracze nie będą mogli korzystać z modyfikacji, tworzonej przez wielką społeczność fanów. Nie wiadomo też jak szybko twórcy udostępnią oficjalne dodatki, wydane na PC.

Pierwsza część „The Sims” z 2000 roku (fot. Iso Zone)

„The Sims” to jedna z najpopularniejszych serii gier na świecie – sprzedano 200 milionów jej egzemplarzy, według danych z lutego 2017 roku. Symulator ludzkiego życia ma więcej fanów niż „Minecraft”, „FIFA” czy seria „Assassin’s Creed”. Po raz pierwszy „The Sims” zadebiutowało na PC 31 stycznia 2000 roku. Gra pozwala stworzyć własnego człowieka, zwanego Simem, wybudować mu dom, a następnie kontrolować wszystkie aspekty jego życia. Najnowszą odsłoną serii jest „The Sims Mobile”, która wciąż czeka na globalną premierę. Na razie została udostępniona tylko w Brazylii. | CHIP

Źródło: https://www.engadget.com/2017/07/26/the-sims-4-ps4-xbox-one/