Artifact – komputerowa karcianka oparta o Dotę

Nadchodzi konkurencja dla "Hearthstone'a" i "Gwinta". Jest już zwiastun nowej gry.

Podczas turnieju The International (zawodów w „Dotę 2”) Valve ogłosiło, że powstanie „Artifact”. Będzie to karcianka – przedstawiciel gatunku, który stał się dość popularny od czasu premiery „Hearthstone’a”. Wybór czasu i miejsca nie jest przypadkowy. Tak jak „Hearthstone” opiera się tematycznie na świecie „Warcrafta”, tak „Artifact” sięga po tematykę bezpośrednio do „Doty”.

„Dota 2” to obecnie jedna z najpopularniejszych gier typu MOBA (multiplayer online battle arena) na świecie. Gracze stają naprzeciw siebie w pięcioosobowych drużynach. Celem każdej z drużyn jest zniszczenie twierdzy przeciwnika, dostępu do której broni nie tylko wrogi zespół, ale też kontrolowane przez grę potwory. Każdy z graczy prowadzi jedną z kilkudziesięciu dostępnych postaci o zróżnicowanych zdolnościach. Turnieje „Doty 2” należą do największych i najlepiej opłacanych w całym e-sporcie.

„Dota 2” (fot. Gamersbook)

Natomiast karciany „Artifact” z pewnością wykorzysta zarówno obecne w „Dota 2” postacie jak i ich zdolności. Jak będzie wyglądała sama rozgrywka? Prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się czegoś podobnego do „Hearthstone’a”. Gry tego rodzaju polegają na przemyślanym budowaniu talii, zbieraniu kart, opracowywaniu strategii rozgrywki i umiejętnym wykorzystywaniu możliwości danych kart.

„Artifact” został zapowiedziany na 2018 rok. Trailer jest oszczędny, ale wygląda ładnie.

Wiemy, kto pracuje nad produkcją. Na Twitterze przyznał się do tego Brad Muir, znany m.in. z gry „Iron Brigade”. | CHIP

Źródło: valve