oneplus 5

OnePlus 5 i iPad Pro najwydajniejsze

Fot. Oneplus
W zestawieniu 10 topowych smartfonów dominują urządzenia wyposażone w procesor Snapdragon 835. Według AnTuTu, najnowszy flagowiec OnePlus zdecydowanie wygrywa w rankingu telefonów. Co ciekawe, w benchmarku jeszcze lepszy od niego wynik notuje tablet Apple.

Na szczycie rankingu jest OnePlus 5 z ponad 181 tysiącami punktów. Tuż za nim – ZTE Nubia Z17. Na trzecim miejscu znalazł się HTC U11 z wynikiem 175 tysięcy punktów. Warto zauważyć jak niewielką różnicą, 1 tysiącem punktów, Samsung Galaxy S8 Plus wygrał z Xiaomi Mi 6. iPhone 7 Plus znalazł się dopiero na szóstej pozycji z wynikiem 166 tysięcy punktów. Czołówkę zamykają OnePlus 3T i iPhone 7.

oneplus 5
Na szczycie modele wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 835 (fot. CHIP)

AnTuTu opublikowało też zestawienie najwydajniejszych modeli różnych sprzętów wyłącznie produkcji Apple. Tu bezkonkurencyjnym okazał się 10,5-calowy iPad Pro wyposażony w procesor A10X Fusion. Osiągnął wynik 222 tysięcy punktów, zatem znacznie wyższy niż OnePlus 5, który jest najwydajniejszym smartfonem.

W najnowszym zestawieniu AnTuTu uwzględniono średnie wyniki na podstawie minimum 2 tysięcy testów, przeprowadzonych od 1 do 31 lipca.

oneplus 5
Wyniki najwydajniejszych urządzeń Apple (fot. CHIP)

Warto jednak pamiętać, że wiarygodność takich benchmarków mocno podupadła. Producenci smartfonów stosują czasem sztuczki, podkręcając w oprogramowaniu osiągi urządzeń tylko na czas pomiaru. Niedawno opisywaliśmy taką praktykę, zastosowaną właśnie przez zwycięzcę najnowszego rankingu AnTuTu, czyli OnePlus 5, który został przyłapany na manipulowaniu swoimi wynikami.

Usługi benchmarkowe pozwalają użytkownikom przeprowadzać pomiary wydajności smartfonów i porównywać je z testami innymi modeli. Chiński serwis AnTuTu należy do najbardziej cenionych tego typu platform. | CHIP

Źródło: https://www.gizmochina.com/2017/08/17/top-smartphones-antutu-july-2017-snapdragon-835/