Chińczycy szpiegują wietnamskie firmy

Amerykańska firma FireEye zajmująca się bezpieczeństwem w sieci, twierdzi, że na celowniku chińskich cyberszpiegów, pracujących dla lub w imieniu rządu Chin, znalazły się wietnamskie korporacje. Atak na wietnamskie firmy jest efektem wzmożonego konfliktu o Morze Południowochińskie. Podejrzenie o szpiegowanie wietnamskich firm w sieci od razu padło na chińskie grupy cyberprzestępcze, ponieważ ataki prowadzone były z użyciem charakterystycznej dla tych grup infrastruktury.
Ben Read, który kieruje w FireEye zespołem zwalczającym cyberszpiegowanie powiedział w wywiadzie dla Agencji  Reuteres: „Działania Chiny dotyczą potencjalnie całego sektora komercyjnego w Wietnamie. Szpiegom zależy, by zgromadzić jak najwięcej informacji”.
Rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying oczywiście zaprzeczyła wszystkim oskarżeniom, wspominając przy tym o braku mocnych dowodów, i oświadczyła, że ​​Chiny sprzeciwiają się wszelkim formom nielegalnej działalności internetowej i kradzieży tajemnic.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.