Czytnik odcisków palców pod ekranem dopiero w Note 9

Zdaniem ekspertów, seria Galaxy S8 została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu czytnika odcisków palców umieszczonego pod szkłem dolnej części ekranu, jednak technologia nie była gotowa na czas i Samsung zdecydował się na umieszczenie czujnika z tyłu urządzenia.

Według analizy KGI Securities koreańska firma nie zamierza spieszyć się z realizacją pierwotnych planów: czytnik odcisków palców pod ekranem nie pojawi się jeszcze ani w Galaxy Note 8, ani nawet w przyszłorocznym flagowcu, Galaxy S9. Powodem ma być fakt, że według badaczy Apple zrezygnowało z umieszczania analogicznej technologii w najnowszym modelu iPhone’a.

Pierwszym telefonem Samsunga, w którym Samsung zastosuje tą technologię ma być Galaxy Note 9, co oznacza że poczekamy na nią jeszcze ponad rok, tymczasem główną nowością Galaxy S9 ma być podwójny aparat fotograficzny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.