Dwie trzecie szefów nie ma pojęcia, co robić w razie cyberataku

W ramach dorocznego badania Cyber Governance Health Check, brytyjskie Ministerstwo Cyfrowości, Kultury, Mediów i Sportu przeprowadziło ankiety sprawdzające świadomość zagrożeń i stopień przygotowania do radzenia sobie z nimi w firmach należących do FTSE 350 (indeks giełdowy grupujący firmy o najwyższej kapitalizacji notowane na giełdzie w Londynie).

Jak się okazało, co dziesiąta firma nie ma żadnego planu na wypadek cyberataku. Mimo, że 54% ankietowanych menadżerów deklarowało, że uznają hakerski atak na komputery za jedno z największych zagrożeń dla ich przedsięwzięć, aż 68% nie przeszło żadnego szkolenia w radzeniu sobie z takimi sytuacjami.

Odrobinę optymizmu wnosi informacja, że wyczerpujące informacje o zagrożeniach w swoich firmach otrzymuje 31% badanych członków zarządów, podczas gdy w zeszłym roku było to 21%.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.