Facebook usuwa konta hurtem

To powszechnie znany fakt, że Facebook blokuje i usuwa konta. Jednak skala, na jaką to robi budzi zdumienie. Otóż szef działu bezpieczeństwa Facebooka, Alex Stamos poinformował, że Facebook zamyka ponad milion kont dziennie (sic!), a większość z nich została założona przez spamerów i oszustów.

Milion usuwanych kont – to robi wrażenie, ale trzeba pamiętać, że co miesiąc do FB loguje się łącznie 2 miliardy osób. Nie zawsze więc usunięte konto jest kontem „winnym”, bywają przypadki pomyłek. Stamos przyznaje, że:
„Kiedy masz do czynienia z miliardami interakcji, wprowadzenie zasad bezpieczeństwa i ich egzekwowanie może czasami prowadzić do fałszywych alarmów”.

Jednak to nie liczby usuwanych kont budzą wątpliwości, tylko arbitralne zasady, którymi kieruje się serwis i brak jasności co do tego, jaka faktycznie aktywność może spowodować blokadę.

Aby uniknąć kolejnych posądzeń o brak jasności i nieporozumień związanych z usuwanymi kontami, Facebook zamierza zatrudnić 3 tys. osób, których zadaniem będzie moderowanie treści i usuwanie kont z serwisu. Ludzkich pracowników wspomoże SI i specjalne algorytmy.

0
Źródło: cnbc.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.