Google rezygnuje z firmy, oceniającej wideo na YouTube’ie

Jak podaje Wired, 7 sierpnia Google zaprzestanie korzystać z usług firmy Zero Chaos, której pracownicy zajmowali się przeglądaniem filmów umieszczanych na Youtube pod kątem obecności nieregulaminowych treści takich jak przemoc, śmierć, czy obraza uczuć religijnych.

Zero Chaos nie jest jedyną firmą świadczącą tego typu usługi dla Google, należała jednak, według pogłosek, do tych z najwyższymi cenami – być może więc jej dotychczasowe zadania przejmie któryś z konkurentów.

Możliwe jednak, że badaniem treści YT zajmie się w większej części sztuczna inteligencja. Google nie ukrywa, że decyzje ludzi z firm oceniających materiały wideo są traktowane także jako materiał szkoleniowy dla ich systemów SI. W poście opublikowanym na firmowym blogu firma chwali się:

„Nasze systemy uczenia maszynowego są szybsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Ponad 75% materiałów wideo usuniętych z powodu ekstremistycznych treści zostało zdjęte zanim zdążyły zostać oznaczone jako niewłaściwe przez choćby jednego człowieka”

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News