Huawei wyprzedziło Apple

Na 1 miejscu nadal jest, podobnie jak w światowym ujęciu, Samsung. Z danych grupy analitycznej Canalys za II kwartał roku wynika, że południowokoreański koncern ma w Europie Środkowo-Wschodniej 32% rynku. Huawei z 12% wyprzedza o jeden punkt Apple (11%). Dalej jest Xiaomi z 7%, które wyprzedziło Lenovo (5%). A zatem w pierwszej „5” największych producentów smartfonów, sprzedawanych w naszym regionie, mamy 3 chińskie firmy, a 4 azjatyckie. Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei Consumer Business Group Polska podkreśla:

– Bardzo cieszymy się, że Huawei powróciło na drugie miejsce na rynku w Europie Środkowej i Wschodniej. Śmiało patrzymy w przyszłość, przygotowując nowe urządzenia.

Huawei mocno goni też Apple w rankingu światowym. Na razie jest na 3 miejscu, ale jak niedawno pisaliśmy, dane wskazują na to, że wyniki za kolejny kwartał mogą zmienić układ na podium. Być może informacje z rynku CEE są też zapowiedzią tego możliwego awansu chińskiego giganta.

Sprzedaż smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej (źr. Canalys)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.