Udany test Hyperloop One

Po roku testów Hyperloop One pokazało, co potrafi. 29 lipca prototypowy pojazd XP-1 pomknął we wnętrzu 500-metrowej próżniowej tuby z prędkością 309 km/h. Tuba o nazwie DevLoop znajduje się pod Las Vegas. Składa się z odcinków o średnicy 3,3 m.
Test został przeprowadzony przez startup o nazwie Hyperloop One, dawniej znany jako Hyperloop Technologies. Inżynierowie z Hyperloop One zmienili kilka elementów z oryginalnego projektu Muska. Pozbyli się sprężarki i wymienili łożyska powietrzne na pasywną lewitację magnetyczną. 
Już teraz  Hyperloop One przygotowało 9 tras przyszłej hyperkolei. Zostały one zaplanowane w takich krajach jak: Polska, Niemcy, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia czy Maroko. Najkrótsza trasa ma długość ok. 90 kilometrów, natomiast najdłuższa ok. 1991 kilometrów. Polska trasa miałaby połączyć Warszawę z Wrocławiem. | CHIP
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.