Intel Core i7 nowej generacji dostrzeżony

Nowy CPU został zauważony w nowym, jeszcze niedostępnym na rynku laptopie Acera.

Na pochodzącym z Tajlandii kanale YouTube ADBIG  pojawił się laptop Acer Nitro AN515-31, w którego specyfikacji można znaleźć nieanonsowany dotąd procesor Intela. Chodzi o CPU Intel Core i7-8550U – jednostkę z nadchodzącej serii procesorów Intela generacji ósmej. Zauważony na filmie procesor to jednostka czterordzeniowa i ośmiowątkowa, o taktowaniu 1,8 GHz.

Procesor ósmej generacji znaleziono w tym laptopie (fot. ADBIG)

Jak wskazuje nazwa Core i7-8550U należy do przeznaczonych do laptopów procesorów niskonapięciowych, w których zmniejszenie poboru prądu pozostaje priorytetem. Stąd niska częstotliwość CPU. Tym dziwniejsze, że został on umieszczony w laptopie gamingowym – bo do tego rodzaju należy zdecydowanie linia Nitro – gdzie wydajność jest najbardziej istotna.

Nowy procesor Intela uchwycony – Core i7-8550U (fot. ADBIG)

Jesteśmy ledwie 10 dni od światowej premiery procesorów Coffee Lake, więc przecieki będą zdarzały się coraz częściej. Core i7-8550U to jednak wersja mobilna nowego procesora, a dotychczasowe przecieki dotyczyły raczej procesorów stacjonarnych.

Dotychczas w różnych przeciekach pojawiły się zarówno sześciordzeniowy Core i7-8700K, jak i dwa modele Core i3, w tym jeden z odblokowanym mnożnikiem.

Na premierę nowych procesorów nie przyjdzie nam czekać długo – już 21 sierpnia Intel zaprezentuje generację Coffee Lake. Więcej o planie prezentacji piszemy w osobnym artykule.

Korzystając z okazji – zauważyliście, że laptop będący źródłem przecieku jest bliźniaczo podobny do konstrukcji innej marki, słynącej z laptopów gamingowych? | CHIP

Źródło: VideoCartz