Metoda na „Grę o tron”

Firma Proofpoint zajmująca się ochroną przed cyberprzestępstwami donosi, że zauważyła „celową kampanię e-mailową”, która wykorzystuje szczegółowe informacje na temat odcinków „Gry o tron”, które jakiś czas temu wyciekły do sieci. Wywołując zainteresowanie adresatów e-maili, przestępcy usiłują rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie.

Firma już 10 sierpnia zauważyła e-maile z tematem „Chcesz zobaczyć Grę o tronów wcześniej?”. Wiadomości zawierają szczegółowe informacje o kolejnych odcinkach „GoT”, a także dokument Word w załączniku z ukrytym w nim złośliwym oprogramowaniem. Po pobraniu listu i otworzeniu załącznika, zawarty w nim trojan typu R.A.T usiłuje się zainstalować, by uruchomić zdalny dostęp do zarażanego komputera. 

Według Proofpoint hakerzy stojący za tą akcją wykorzystali fakt, że w lipcu faktycznie wyciekły do sieci odcinki serialu. Skorzystali z tego idealnego pretekstu, by zachęcić naiwnych, do uruchamiania podejrzanych załączników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.