Najnowszy patent Forda

Wszystkie autonomiczne samochody mają kierownicę i pedały, by człowiek mógł w każdej chwili przejąć sterowanie samochodem. Jest jednak zapewne kwestią czasu, gdy elementy te staną się zbędne. Przygotowany na tę sytuację jest Ford, który uzyskał patent dotyczący rozwiązania, w którym bez zmian konstrukcyjnych można z samochodu usunąć pedały i kierownicę.
Umożliwienie wyjmowania kierownicy oznacza konieczność przeprojektowania kokpitu, a także m.in. znalezienia innego schowka na poduszkę powietrzną, chroniącą kierowcę (fot. Ford)
W 2016 r. Ford zapowiedział, że w pełni autonomiczny samochód wprowadzi już w 2021 roku. Uzyskany obecnie patent pozwoli Fordowi sprzedawać samochody zarówno w tych krajach, w który dopuszczone zostaną auta absolutnie autonomiczne (wówczas w wersji bez kierownicy i pedałów), jak i w tych, których wymagana będzie możliwość przejęcia kierownicy przez człowieka. Jak widać, Ford przygotowany jest na każdą możliwość. 
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.