Nowy wynalazek z MIT

Inteligentna mata została zaprojektowana podczas hackatonu MIT Hacking Medicien, a jej produkcją zajął się startup Podimetrics. Mata jest wyposażona w czujniki, które wykrywają niewielkie skoki temperatury wokół stopy, które są sygnałem poprzedzającym powstawanie wrzodów. Pacjent stoi na macie przez około 20 sekund dziennie, a pomiary są przesyłane do chmur Podimetrics. Jeśli analiza danych sugeruje tworzenie się wrzodu, firma wysyła informację do lekarza
Jednym z częstych powikłań cukrzycy jest tzw. stopa cukrzycowa, czyli choroba niedokrwienna stóp. Zbyt późno zdiagnozowana może prowadzić do amputacji kończyny. Problem ten dotyczy kilkunastu procent chorych na cukrzycę.

Obecnie mata działa już u ponad 500 pacjentów. W publikacji zamieszczonej niedawno w serwisie Diabetes Care mata rozpoznała początki choroby u 97- procent pacjentów o pięć tygodni przed zdiagnozowaniem ich w gabinecie lekarskim.

Mata zapobiega jednemu z najczęstszych powikłań cukrzycy, czyli tzw.stopie cukrzycowej, będącej konsekwencją choroby niedokrwiennej stóp. Zbyt późno zdiagnozowana może prowadzić do amputacji . Problem ten dotyczy kilkunastu procent chorych na cukrzycę.| CHIP

0
Źródło: News.mit.edu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.