Sony oficjalnie uznaje remiksy za legalne

Sony Entertainment zawarło dziś porozumienie ze startupem Dubset, zezwalając na wykorzystanie muzyki do której koncern ma prawa do remiksów.

Dubset to firma zarządzająca prawami autorskimi, a jej pomysł na biznes to umożliwianie artystom zarabiania na tworzeniu remiksów z utworów innych. W tym celu  planują pozyskać prawa do wykorzystania w ten sposób muzyki należącej do największych światowych wytwórni – umowa z Sony jest pierwszym krokiem do jego realizacji. Kolejnymi ma być porozumienie z dwoma innymi gigantami: Warner i Universal.

Startup Dubset dysponuje technologią pozwalającą rozpoznać remiksy wykorzystującą udostępnione przez nich utwory i stosownie rozdystrybuować opłaty licencyjne, tak, żeby trafiły także do twórców oryginalnych treści.
Umowa z Sony oznacza, że w sieci pojawią się miksowane utwory z uregulowaną kwestią praw autorskich, co otwiera im drogę do pojawienia się na platformach streamingowych takich jak Spotify.

 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.