ethereum

Toronto z pierwszym bankomatem ethereum

Fot. Pixabay
Do tej pory jedyną kryptowalutą, która doczekała się obsługujących ją bankomatów był bitcoin. Teraz nadszedł czas na bankomaty dla ethereum.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo LocalCoinATM, do którego należą bankomaty oferujące kryptowaluty, postawiło w Toronto sześć maszyn obsługujących ethereum. Użytkownik może w nich wpłacać dolary, by kupić ethereum lub zamienić wirtualny pieniądz na gotówkę. Pomysł nie jest niczym nowym – według Bictoin ATM Radar na świecie działa już 1464 maszyny obsługujące kryptowaluty. W Polsce na razie działają dwa bankomaty Bitcoinomat, uruchomione w Warszawie w 2015 roku.

ethereum
Bitcoin i Ethereum to nie jedyne kryptowaluty – na rynku są ich całe setki.

Zainteresowanie tak dużego producenta jak LocalCoinATM tą stosunkowo młodą kryptowalutą jest zapewne wynikiem wzrostu wartości ethereum. W grudniu 2016 roku za ethereum płacono około 30 zł. Aktualny kurs tej waluty wynosi już 1100 zł. Przyczyną szybkiego tempa wzrostu są m.in. problemy ze skalowalnością bitcoina – wydobywanie ethereum jest obecnie znacznie łatwiejsze. I to właśnie zainteresowanie tą kryptowalutą spowodowało, że ceny nowych kart graficznych mocno poszybowały w górę. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.