„Ustawa hazardowa to sukces”

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk pochwalił skuteczność „ustawy hazardowej”, zgodnie z którą od początku lipca dostawcy internetu w Polsce mają obowiązek blokować strony z grami hazardowymi, które nie mają zezwolenia na działanie w naszym kraju. Blokowanie odbywa się według rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Finansów.

Od początku lipca br. zablokowaliśmy około 600 stron z nielegalnym hazardem, firmy oferujące legalne zakłady wzajemne odnotowują wzrost przychodów – powiedział Janczyk, podkreślając że przynosi to oczekiwane efekty Po pierwsze został wyłączony w dużym stopniu rynek nielegalny, szara strefa, szczególnie jeśli chodzi o funkcjonowanie automatów do gier zręcznościowych. Ustawa okazała się bardzo dobrze napisana, nie pozostawiła, tak jak inne dokumenty nowelizacyjne – poprzednie – cienia wątpliwości, co do interpretacji przepisów. W tym sensie można ją uznać za pełny sukces.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.