WD przejmuje Upthere

Western Digital, światowy potentat produkcji wewnętrznych i zewnętrznych dysków twardych, a także po przejęciu SanDiska również pamięci półprzewodnikowych, znów był na zakupach. Tym razem koncern przejął Upthere, działająca od 2011 roku firmę wyspecjalizowaną w oprogramowaniu do synchronizacji plików pomiędzy różnymi urządzeniami.

Upthere nie odniósł sukcesu, bo rynek tego rodzaju usług jest całkowicie zdominowany przez największych graczy: Google, Microsoft i Apple, dostarczających podobne usługi za darmo, w dodatku świetnie zintegrowane z ich systemami operacyjnymi.

Know-how Upthere może być bardzo przydatny WD, które intensywnie rozwija swoją linię serwerów NAS, wyróżniających się na tle konkurencji intuicyjnością i łatwością obsługi. NAS-y są wyposażane w autorski system operacyjny i wsparte usługami pozwalającymi na zdalnych dostęp i synchronizację zapisanych na nich plików.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.