Whoppercoinem zapłacisz za burgera

Burger King wprowadził w swoim rosyjskim oddziale własną wirtualną walutę o mało zaskakującej nazwie whoppercoin. Waluta będzie obsługiwana przez platformę Waves.

Wprowadzenie whoppercoina związane jest z nowym programem lojalnościowym. Każdy nabywca whoppera, otrzyma jeden whoppercoin, przechowywany w specjalnym kryptoportfelu, właśnie na platformie Wave. Następnie burgerowym kryptopieniądzem klient będzie mógł zapłacić za jedzenie we wszystkich rosyjskich lokalach. Jaki będzie przelicznik, jeszcze nie wiadomo.

Wprowadzenie własnej waluty przez Burger Kinga zbiegło się ze zmianą polityki Rosji dot. wirtualnych pieniędzy. Do tej pory władze Rosji były przeciwne kryptowalutom, uważając, że służą one wyłącznie praniu pieniędzy i omijaniu nadzoru finansowego państwa. Ostatnio jednak rosyjski rząd zmienił kurs, a Rosyjski Bank Centralny ujawnił, że planuje stworzenia własnej kryptowaluty, która co oczywiste ma być lepsza do bitcoina. Plany te zostały ujawnione podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w St. Petersburgu.

0
Źródło: CNBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.