youtube

Nowa funkcja na YouTubie

Fot. Pixabay.com
Do tej pory tylko w przypadku streamu YouTube pokazywał liczbę widzów na żywo. Wkrótce taka funkcja powinna pojawić się również w zwykłych materiałach.

Nowe rozwiązanie zostało już udostępnione części użytkowników. Licznik pokazujący, ile osób ogląda dane wideo pojawia się pod tytułem materiału. Co ciekawe zastępuje on całkowicie poprzedni licznik, który informował o ogólnej liczbie wyświetleń filmu. Wygląda jednak na to, że na liście z sugerowanymi materiałami i na liście wyszukiwania filmów poprzednia wersja licznika pozostanie. Tym samym wciąż będziemy wiedzieli, który film jest najbardziej popularny, ale dodatkowo otrzymamy informację o odtworzeniach w czasie rzeczywistym. Nie wiadomo jedynie, kiedy Google udostępni powszechnie tę funkcję.

youtube
Nowy licznik ma zastąpić wskaźnik wszystkich wyświetleń konkretnego materiału

YouTube kilka dni temu uruchomił chat w swojej aplikacji mobilnej. Nowy licznik może być rozwinięciem tamtego pomysłu. Informacja o dużej liczbie oglądających wideo w danym momencie ma szansę dodatkowo skupiać uwagę na filmie i skłaniać internautów do rozmów o nim na chacie. Cel wydaje się jasny – zatrzymać użytkowników i ich uwagę na dłużej. | CHIP

Źródło: http://www.androidpolice.com/2017/08/14/youtube-testing-live-watch-counts-android-app/