youtube

YouTube ma swój komunikator

Teraz da się udostępniać linki do wideo i chatować bez wychodzenia z mobilnej aplikacji YouTube'a. Rozwiązanie jest dostępne na iOS-ie i Androidzie.

Choć YouTube jest dziś najpopularniejszą platformą do oglądania i udostępniania filmów, Google szuka nowych sposobów, aby zatrzymać użytkowników w swoim serwisie. Najnowsza wersja mobilnych aplikacji wprowadza chat tekstowy, przypominający dość mocno facebookowego Messengera. Po naciśnięciu ikony udostępniania filmu, wyświetlają się avatary kontaktów. Po wybraniu jednego lub kilku z nich link jest przesyłany do wskazanych osób. Otwiera się też okienko z chatem, za pomocą którego można rozmawiać.

Nie znajdziemy tu co prawda wideorozmów, połączeń głosowych, wstawiania gifów i innych atrakcji, do których przyzwyczaił użytkowników Messenger, ale komunikator spełnia swoją podstawową komunikacyjną rolę. Nie trzeba już opuszczać aplikacji, aby pokazać swoim przyjaciołom zabawny film z kotami. Nie znikna oczywiście dotychczasowa opcja udostępniania linków poza serwis.

Google nie ma jednak szczęścia do komunikatorów. Pokazują to doświadczenia z Google+, Hangouts czy Google Wave. Najnowsze narzędzie, Google Allo, zostało pobrane w wersji androidowej między 10 a 50 milionów razy. …Z Messengera w kwietniu korzystało ponad 1,2 miliarda użytkowników. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.