Znamy parametry nowych ZenFone’ów ASUS-a

Fot. WinFuture
Do sieci wyciekły 4 nowe modele ZenFone’ów 4. Poza standardowymi wersjami, poznaliśmy specyfikację budżetowych Selfie oraz Selfie Pro. Jak sama nazwa wskazuje, będą przeznaczone szczególnie do robienia zdjęć twarzy.

Nowe smartfony ASUS-a miały być zaprezentowane na Computexie pod koniec maja, jednak ich premiera się opóźniła. Według najnowszych informacji, ZenFone’y 4 zostaną oficjalnie pokazane na konferencji prasowej 17 sierpnia. Mimo jednak, że do tej daty pozostało jeszcze 6 dni, specyfikacje oraz rendery czterech nowych telefonów wyciekły do sieci. Czas przyjrzeć się nowym telefonom ASUS-a i porównać je z konkurencją.

ZenFone 4

ZenFone'y ASUS-a powalczą z Xiaomi i Honor.
Nowe smartfony ASUS-a wyciekły do sieci (fot. WinFuture)

Telefon będzie dostępny w dwóch wersjach, wyposażonych w procesor Snapdragon 630 lub 660. Obie będą miały 5,5 calowy wyświetlacz FullHD AMOLED, 64GB pamięci masowej, 4 GB RAM oraz baterię o pojemności 3,300 mAh. Z tyłu zamontowano dwa aparaty. Odpowiednio 8 i 12 megapixelowych. Według przecieków, telefony mają kosztować 500 (około 1800 zł) oraz 580 dolarów (około 2100 zł).

Flagowcem ASUS-a ma być jednak ZenFone 4 Pro, który od tańszych wersji będzie się odróżniał 6 GB pamięci RAM oraz procesorem Snapdragon 835.

Biorąc pod uwagę konkurencję ze strony Xiaomi i Huawei,  podane ceny okazują się trochę zbyt wysokie w stosunku do parametrów. ASUS ZenFone 4 Pro oferuje to samo, co Xiaomi Mi 6 oraz Honor 8 Pro. Jeśli cena wersji standardowej nie będzie niższa, to ASUS-owi dość trudno będzie wygrać konkurencję z chińskimi producentami.

ZenFone 4 Selfie oraz ZenFone 4 Selfie Pro

ZenFone 4 Selfie to budżetowe telefony ASUS-a.
Wersje Selfie oraz Selfie Pro stawiają na zdjęcia twarzy (fot. WinFuture)

Trochę lepiej sytuacja wygląda na niższej półce cenowej, w której ASUS rywalizuje z Xiaomi Mi5X. Telefony są porównywalne,  jednak ASUS-a, są aparaty. Jak sama nazwa wskazuje, tajwański producent skupił się przede wszystkim na zapewnieniu jak najlepszych zdjęć twarzy. Dlatego w ZenFone Selfie Pro znajdziemy potężny przedni aparat z 24 megapikselową matrycą oraz tylny, z czujnikiem 5 megapikseli i z fleszem LED. Prostsza i tańsza wersja o nazwie Selfie ma aparaty odpowiednio 20 oraz 8 megapikseli.

Podobnie jak flagowiec ASUS-a, oba modele z Selfie w nazwie będą oferowane z 5,5 wyświetlaczami AMOLED, jednak tylko w wersji Pro będzie on wyświetlał obraz w FullHD. Selfie Pro pracować będzie na procesorze Snapdragon 625, wersja podstawowa na Snapdragonie 430. Według przecieków za wersję Selfie zapłacimy 350 dolarów (ok. 1300 zł), za wersję Selfie Pro – 470 dolarów (1700 zł). | CHIP

Źródło: phoneArena