Koniec automatycznego odtwarzania wideo w Chrome

Najwyraźniej Google zauważyło, że na wielu stronach umieszczane są filmy, które uruchamiają się automatycznie, co coraz bardziej irytuje użytkowników. Rozwiązaniem problemu jest najnowszy pomysł Google – blokada w Chrome 64 automatycznego odtwarzania. Nie tak od razu, bo dopiero w styczniu 2018 r., ale lepiej późno niż wcale. Wideo zacznie się uruchamiać samo, tylko jeśli wcześniej zostanie ustawione wyciszanie filmów lub, gdy „użytkownik okaże zainteresowanie mediami”. Warto dodać, że już w październiku Google doda nową opcję wyciszania witryn, która pozwoli użytkownikom na całkowite wyłączenie dźwięku dla poszczególnych zakładek, a sama opcja wyciszania strony będzie aktywna również w przypadku różnych sesji.

Wspomniane „zainteresowanie mediami” oznacz sytuację, w której strona została np. dodana do ekranu głównego na smartfonie. „Chrome sprawi, że automatyczne odtwarzanie będzie bardziej zgodne z oczekiwaniami użytkowników i zapewni im większą kontrolę nad dźwiękiem” – pisze Google na blogu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.