Dubaj testuje pasażerskie drony

W poniedziałek odbył się pierwszy lot próbny powietrznej taksówki: dwuosobowego, 18-wirnikowego bezzałogowego pojazdu latającego, wyprodukowanego przez niemiecką firmę Volocopter, wspieraną przez Daimlera. Zautomatyzowany pojazd, który unosi się i ląduje pionowo jak helikopter, odbył krótki pięciominutowy lot, ale w planach są loty znacznie dłuższe, trwające nawet 30 minut. Firma Volocopter zamierza uruchomić kilka „voloportów” dla przyszłych pasażerów, którzy kurs latającą taksówką będą zamawiać oczywiście przez aplikację. Aby pasażerowie czuli się bezpiecznie, każdą taksówka będzie wyposażona m.in. zapasowe baterie i i spadochrony.
Florian Reuter, szef firmy Volocopter, powiedział, że obecny model kursuje według zaprogramowanych tras, ale firma planuje wdrożyć pełną możliwość swobodnego ustalania trasy. Zgodnie z zapowiedziami firmy, jeśli nie będzie żadnych istotnych przeszkód, to już w ciągu najbliższych pięciu lat po Dubaju będzie można się poruszać powietrznymi taksówkami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.