Facebook ułatwi oddawanie krwi

Od 1 października, który jest w Indiach obchodzony jako Narodowy Dzień Krwiodawcy, użytkownicy Facebooka w tym kraju zobaczą wśród swoich aktualności wiadomość  zachęcającą do zostania dawcami krwi. Wszyscy, którzy zdecydują się na ten krok będą mogli udostępnić tą informację znajomym. Funkcja pojawi się najpierw w aplikacji dla systemu Android oraz w mobilnej wersji strony internetowej, ponieważ te właśnie kanały dostępu do Facebooka są przez Hindusów wykorzystywane najczęściej.

Indie mają problem ze zbyt małą dostępnością bezpiecznej krwi do transfuzji, a obecna akcja Facebooka jest przeprowadzana we współpracy z rodzinami potrzebujących krwi ofiar wypadków. Możliwość zgłoszenia się jako dawca poprzez serwis społecznościowy ma promować postawę pomocy, a także ułatwić znajdowanie odpowiednich dawców w pobliżu potrzebujących. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.