Intel Core i7-8700K wyciekły wyniki testów i zdjęcia

Fot. wccftech
Do premiery nowych, desktopowych procesorów Intela jeszcze niemal miesiąc, ale w sieci pojawiły się już wyniki pierwszych testów. Na razie tylko modelu Core i7-8700K, czyli topowego z nadchodzących procesorów Coffee Lake S.

Premiera procesorów Coffee Lake S już 5 października. Tymczasem w Internecie pojawiają się pierwsze nieoficjalne informacje zawierające wyniki testów wydajności nowego procesora Core i7-8700K – 6-rdzeniowego i 12-wątkowego CPU, który stanie na czele nowej serii układów Core generacji 8.

Źródłem jednego przecieku jest kanadyjski dziennikarz Karl Morin, który miał okazję przyjrzeć się komputerowi HP Omen wyposażonemu właśnie w nowy CPU Intela. Co prawda do maszyny nie był podłączony żaden wyświetlacz, ale Karl wykorzystał okazję, podłączył stojący nieopodal monitor i uruchomił dwa popularne testy: Cinebench oraz CPU-Z. Wyniki poniżej.

Cinebench R15 to popularny program i nieźle nadaje się do porównywania procesorów. Wynik uzyskany na Core i7-8700K jest rzeczywiście wysoki (fot. Karl Morin)
Wydajność jednowątkowa pozostaje na podobnym poziomie, jak w przypadku generacji 7. Dodatkowe dwa rdzenie pokazują swoje możliwości w zadaniach wielowątkowych (fot. Karl Morin)

 

Przepraszamy za jakość zdjęcia. Karl mógł zabrać ze sobą lepszy aparat, prawda? Wynik 13 580 jest jednak widoczny i naprawdę dobry (fot. Karl Morin)

 

Wynik 2243 – podobnie jak w przypadku Core i7-7700K (fot. Karl Morin)

Część informacji pochodzi natomiast z bazy programu Geekbench. CPU Intela pojawił się w towarzystwie nowej płyty głównej EVGA Z370. Do wyników należy podchodzić z dystansem, ale jeśli przyjrzeć się mu dokładniej, widać, że mamy do czynienia z CPU o bardzo zbliżonej do 7700K wydajności jednowątkowej oraz wyraźnie wyższej wielowątkowej.

Ponad 24 tysiące punktów w teście wielowątkowym? Dotychczas wartości zarezerwowane dla modeli serii Core i7-X (fot. videocardz)

Trzeci przeciek dotyczy modelu Core i7-8700, czyli ze standardowym, zablokowanym mnożnikiem. Co ciekawe, na zdjęciach opublikowanych w serwisie Reddit widzimy porównanie nowego CPU z dotychczasową, siódmą generacją. Układ pinów pozostał identyczny. Czy to znaczy, że będzie możliwa kompatybilność ze „starymi” płytami głównymi.

Ta sama liczba i układ pinów. Czy CoffeeLake S zadziałą na płytach z układami serii 200? Według dotychczasowych informacji nie, ale kto wie?

Na koniec nieoficjalna jeszcze data premiery. Otóż tajwańska firma Gigabyte opublikowała grafiki promujące premierę nowej, flagowej płyty głównej, właśnie dla CoffeeLake S.

Jak wyraźnie z nich wynika, Aorus Z370 Ultra Gaming ma ukazać się 5 października. Wcześniejsze spekulacje też wspominały o tej dacie. | CHIP

 

Źródła: reddit, videocardz