Intel rezygnuje z własnych gogli VR

Gogle VR Alloy miały być uniwersalną platformą, zapewniającą partnerom Intela wsparcie w pracach nad technologiami rzeczywistości wirtualnej. Rynkowy debiut Alloy był przewidziany na ten rok, jednak jak podaje serwis RoadtoVR, Intel zdecydował się zamknąć projekt, ze względu na brak zainteresowania firm. Łatwo się domyślić, że ma to związek z powszechnym wdrażaniem przez praktycznie wszystkich partnerów producenta procesorów rozwiązań opartych na platformie Mixed Reality Microsoftu.

Dodatkowym powodem może być zmiana w strategicznym myśleniu Intela na temat osprzętu do obsługi rzeczywistości wirtualnej, której można się dopatrzeć w wypowiedzi Kima Pallistera, dyrektora intelowskiego Virtual Reality Center of Excellence. W wywiadzie dla PC World powiedział on, że samodzielne gogle „niekoniecznie są optymalnym rozwiązaniem” i że nie mogą konkurować z wydajnością gogli współpracujących z pecetami.

Intel planuje skoncentrować się na pracach nad implementacją technologii WiGig do użycia w roli bezprzewodowego łącza o wydajności wystarczającej do przesyłu danych między komputerem a goglami VR.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.