iphone x

iPhone X bezkonkurencyjny pod względem wydajności

Wygląda na to, że nowy flagowiec Apple'a pozostawi swoich rywali daleko w tyle. Według danych testu Geekbench iPhone X to obecnie najmocniejszy smartfon na świecie.

Wynik opublikowany na stronie Geekbench.com jest imponujący. iPhone X w teście wielordzeniowym osiągnął aż 9959 punktów. Dla porównania najbardziej wydajny do tej pory smartfon – Galaxy Note 8 – osiągnął „jedynie” 6564 punkty. Nowy flagowiec Apple’a pokonał nie tylko smartfony, ale też i większe urządzenia – iPada Pro (9210 pkt.) i MacBooka Pro 13″ (9194 pkt.)

iphone x
Wyniki iPhone’a X w benchmarku Geekbench

Tak dobre wyniki są bez wątpienia zasługą procesora A11 Bionic, który został wyposażony w sześć rdzeni i 4,3 miliardy tranzystorów. Podczas konferencji Apple stwierdził, że dwa podstawowe rdzenie układu mają mieć o 25 proc. większą wydajność od tych poprzedniej generacji, a cztery pozostałe o 75 proc. więcej mocy niż rdzenie A10. Benchmark udowadnia, że nie były to tylko marketingowe przechwałki.

Niestety, coś za coś, czyli za taką wydajnością trzeba zapłacić. Polskie ceny iPhone’a X zaczynają od kwoty 4979 zł. Urządzenie będzie można zamawiać już od 27 października, natomiast na sklepowych półkach znajdzie się 3 listopada br. | CHIP

0
Źródło: news-25835.html
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.