samsung galaxy note 8

JerryRigEverything rysuje i przypala nowego Samsunga

Fot. jerryryigeverything
Flagowiec koreańskiego producenta robi wrażenie wyglądem i specyfikacją. Ale czy jest w stanie przetrwać tak ekstremalne testy jak podpalenie, wyginanie i drapanie nożem?

Odpowiedzi na te pytania udzielił znany youtuber JerryRigEverything, który bezlitośnie traktuje elektroniczne gadżety. Wcześniej, jak mogliście czytać w CHIP-ie, poddawał już testom LG G6, który wypadł w tamtej trudnej próbie nad wyraz dobrze. Teraz wziął na warsztat Galaxy Note 8, smartfon, którego jeszcze nie ma w sprzedaży.

Ekran smartfonu chroni Gorilla Glass 5, zatem nie musimy obawiać się o drobne rysy w trakcie codziennego użytkowania. Według testu twardości Mosha, szkło zarysowało się na Note 8 dopiero przy poziomie 6 w 10-stopniowej skali. Mniej odporny był skaner linii papilarnych, umieszczony na tylnym panelu. Jakkolwiek warto zauważyć, że mimo dużych widocznych zniszczeń pod wpływem testu youtubera, skaner wciąż prawidłowo radził sobie z rozpoznawaniem odcisku palca.

Note 8 bardzo dobrze poradził sobie także z ogniem – trwała plama na ekranie pojawiła się dopiero w 10 sekundzie próby. Żadne zgięcia nie zagroziły urządzeniu. JerryRigEverything podkreśla, że przeprowadził do tej pory ponad 70 podobnych testów i wynika z nich, że Samsungi najlepiej znoszą wyginanie. Szkoda jedynie, że testujący nie zdecydował się upuścić Note’a na ziemię, choćby z niewielkiej wysokości. Podejrzewam, że szklana obudowa smartfonu nie przetrwałaby w jednym kawałku. | CHIP

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=t5r3r__noNU