Kaspersky ma zniknąć

„Decyzja rządu USA o zaprzestaniu korzystania z oprogramowania zabezpieczającego firmy Kaspersky Lab jest godna ubolewania – oświadczył Kreml.  Oświadczenie zostało wydane w związku z faktem, że amerykańskie agencje federalne dostały 90 dni, by usunąć oprogramowanie firmy Kaspersky ze swoich komputerów. Nakaz usunięcia oprogramowania jest efektem opinii, jaką wydał Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (The US Department of Homeland Security), który  stwierdził, że jest zaniepokojony powiązaniami między firmą Kaspersky a rosyjskimi służbami wywiadowczymi.

Kaspersky Lab wielokrotnie zaprzeczał, że ma jakiekolwiek związki z Kremlem. Efektem zamieszania wokół firmy Kaspersky jest też decyzja amerykańskiego dystrybutora produktów Kaspersky. Firma Best Buy oświadczyła, że nie będzie już sprzedawać programów Kaspersky Lab w swoich sklepach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.