Podczas tegorocznych targów IFA  firma Sharp zapowiedziała, że już w  lutym 2018 r. wróci na europejski rynek smartfonów. Ma być to sprzęt z wyższej półki, wyposażony w wyświetlacze IGZO, takimi jakie stosowane są m.in. w iPadach. Warto wiedzieć, że Sharp jako pierwszy wprowadził na rynek monitory z ekranami IGZO. Także jakość zastosowanych w smartfonach aparatów ma je wyróżniać na rynku.

Obecnie Sharp sprzedaje swoje smartfony tylko w Japonii. Plany ekspansji wynikają z faktu, że w ubiegłym roku Sharp został przejęty przez Foxconn – największego na świecie producenta sprzętu elektronicznego.

Innym polem ekspansji Sharpa w Europie ma być Internet rzeczy. W firmie utworzono nowy dział – AIoT Business Strategy, które nadzoruje wprowadzanie rozwiązań łączących sztuczną inteligencję (AI) i Internet rzeczy (IoT).

Po przejęciu Sharpa przez Foxconna po raz pierwszy od kilku lat odnotował zysk. W I kw. br. Sharp miał ok. 130 mln dol. zysku.

Aquos – linia smartfonów Sharpa dostępnych głównie na rynku japońskim. Niektóre sklepy internetowe w Europie sprowadzają je na zamówienie. .