Snap zablokował kanał Al-Dżaziry

Snapchat poinformował, że władze Arabii Saudyjskiej zażądały usunięcia kanału arabskiej stacji telewizyjnej Al-Dżazira (Al-Jazeera), wspieranej przez Katar. Al-Dżazira teoretycznie jest stacją politycznie niezależną, zależną jednak finansowo od emira Kataru. Według władz Arabii Saudyjskiej informacje publikowane na Snapie przez Al-Dżazirę naruszają miejscowe prawo.

 

Stacja rozpoczęła nadawanie 1 listopada 1996 roku, zatrudniając dziennikarzy z zawieszonego arabskojęzycznego kanału BBC World Service, który napotkał trudności z cenzurą w Arabii Saudyjskiej. Stacja ma wyłączność na emitowanie przekazów Al-Ka’idy.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Katar, w którym stacja ma siedzibę, pozostaje w sporze z Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Egiptem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Kraje te oskarżają Katar o wspieranie terroryzmu.

„Staramy się przestrzegać lokalnych przepisów w krajach, w których działamy” – powiedział rzecznik Snapchata w oświadczeniu dotyczącym tej sytuacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.