WhatsApp postawił się rządowi Wielkiej Brytanii

Brytyjska telewizja Sky News zamieściła na swojej stronie pochodzącą z anonimowego źródła informację, że komunikator WhatsApp odmówił udzielenia dostępu brytyjskiemu rządowi do zaszyfrowanych wiadomości użytkowników.
Brytyjski rząd miał nalegać, by WhatsApp uruchomił tzw. tylną furtkę (z ang. backdoor), która umożliwiłaby odczytywanie wiadomości przesyłanych przez użytkowników. WhatsApp zdecydowanie odmówił, ponieważ rzeczywistym kapitałem firm takich jak WhatsApp jest zaufanie użytkowników. Oczywiście, władze różnych państw, w tym Wlk. Brytanii powołują się na fakt, że w wielu przypadkach, szczególnie w przypadków śledztw związanych z terroryzmem, dostęp do zaszyfrowanych wiadomości jest kluczowy dla powodzenia śledztwa. Zawsze też mowa jest o wyższej konieczności, walce z terroryzmem i korzystaniu z backdorów tylko w stanie wyższej konieczności. Ale zawsze przy okazji takich zapewnień przypomina się nam pewna lektura…
RCIS
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.