1500 złotych za naprawę wyświetlacza iPhone’a X

Fot. Andrew Mager
Apple podało ceny napraw pogwarancyjnych iPhone'a X. W USA koszt wymiany ekranu to 280 dolarów. W polskich autoryzowanych serwisach naprawa wyświetlacza iPhone'a X może kosztować nawet 1500 zł.

W wypadku większych uszkodzeń za naprawę urządzenia trzeba będzie zapłacić 550 dolarów, co stanowi więcej niż połowę ceny urządzenia w USA. Okazuje się zatem, że bardzo będzie trzeba uważać na ekran OLED zamontowany w iPhone’ach X. Takich cen jeszcze Apple swoim klientom nie serwowało. Możliwe, że producent chce w ten sposób zwiększyć sprzedaż dodatkowego ubezpieczenia zmniejszającego znacznie koszt naprawy. W Polsce jednak jest ono… niedostępne.

Pierwsze iPhone X trafią do klientów 3 listopada (fot. Apple)

Dodatkowe ubezpieczenie AppleCare+ zmniejsza cenę ewentualnej wymiany ekranu do 29 dolarów. Usługa ta w USA kosztuje 200 dolarów i przedłuża gwarancję na dwa lata w przypadku iPhone’ów. W Polsce sprzęt Apple objęty jest ograniczoną roczną gwarancją,  Nie dotyczy ona jednak urządzeń, które zostały uszkodzone w wyniku wypadku albo zostały zmodyfikowane. | CHIP

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.