Autonomiczne pojazdy już za 4 lata

Jak donosi Agencja Reuters Jen-Hsun Huang, prezes Nvidii, twierdzi, że już za 4 lata samochody autonomiczne pojawią się na ulicach miast. I zapewne wie, co mówi, ponieważ Nvidia jest producentem procesorów, będących ważnym elementem autonomicznych samochodów.

 Zajmie nam nie więcej niż 4 lata, by wypuścić w pełni autonomiczne samochody na ulice – powiedział Huang dziennikarzom po jednym z ostatnich spotkań korporacji.

 

Innego zdania jest natomiast Massimiliano Lenardi, manager centrum badań i rozwoju Hitachi Europe, według którego samochody autonomiczne pojawią się nie wcześniej niż w 2025 r. W Europie pierwszymi w pełni samodzielnymi pojazdami będą najprawdopodobniej ciężarówki jeżdżące po autostradach łączących duże miasta. One mogą pojawić się nawet przed rokiem 2025 – uważa Massimiliano Lenardi,

Pojawienie się autonomicznych pojazdów na ulicach to jednak nie tylko kwestia technologii. Pozostaje jeszcze dostosowanie przepisów. Swoje regulacje opracowują już USA, Wlk. Brytania, Niemcy opracowali kodeks etyczny dla autonomicznych pojazdów.

0
Źródło: Agencja Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.