Google zmienia zasady

Jeszcze kilka dni temu, wejście na „krajowe” domeny Google uruchamiało wyszukiwanie informacji dla danego kraju. Google.pl podawało wyniki z Polski, a google.co.uk dla rynku brytyjskiego. Teraz, niezależnie do tego, jaki adres wyszukiwarki podacie, wyniki zawsze będą związane z miejscem, w którym się znajdujecie. Jeśli więc jesteście w Polsce, to wpisanie adresu google.co.uk nie zmieni sposobu wyszukiwania i otrzymacie wyniki rynku lokalnego. Zmiana ta jest podyktowana faktem, że wg. Google zauważyło, jedno na pięć wyszukiwań jest związane z miejscem pobytu osoby zadającej pytanie. Ma też ułatwić życie osobom podróżującym. Odwiedzając inny kraj, zobaczymy wynik adekwatne do miejsca, w którym się znajdujemy. A po powrocie do domu, wyniki automatycznie dopasują się do lokalizacji

Na szczęście Google nie zamierza ubezwłasnowolnić użytkowników i w dalszym ciągu możliwa jest zmiana lokalizacji. Wystarczy wejść w Ustawienia i przejść do punktu Ustawienia wyszukiwania | Ustawienia regionu i wybrać ten kraj, który Was interesuje.

 

 

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.