GTX 1070Ti przetestowany w 3DMark

GTX 1070Ti to karta, której na sklepowych półkach jeszcze nie ma, ale gdy się pojawi uzupełni ofertę nVidii w segmencie kart kosztujących ok. 2000 złotych. Zanim zdecydujecie się na zakup, warto poznać wydajność nowego GTX-a, sprawdzoną za pomocą popularnego testu 3DMark.

Serwis videocardz.com opublikował wyniki osiągane przez GTX 1070Ti w 3DMark Fire Strike Extreme oraz Time Spy. Wyniki testu w zasadzie nie są zaskakujące. Oczekiwaliśmy wydajności większej niż w przypadku zwykłego GTX 1070 i faktycznie tak jest.

Wyniki nowej karty dość mocno przekraczają możliwości zwykłego GTX-a 1070 (fot. videocardz)

Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się jednak, że wyniki testu pokażą, że tej karcie bliżej będzie do GTX 1080. Ze specyfikacji nowego GPU wynika bowiem, że różnice między nimi są niewielkie. Więcej o specyfikacji nowego procesora graficznego pisaliśmy w jednym z wcześniejszych tekstów.

GTX 1070Ti ustępuje natomiast Radeonowi RX Vega 64. To jednak zrozumiałe, gdyż jego bezpośrednią konkurencją z oferty AMD jest raczej RX Vega 56. Należy jednak pamiętać, że wyniki mogą się zmienić wraz z nowszymi sterownikami. | CHIP

0
Źródło: videocardz.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.