Inżynier z Apple zwolniony za film na YouTube’ie

Brooke Amellia Peterson wrzuciła na YT klip, w którym pokazuje nowego iPhone’a. Urządzenie jest już oficjalnie ogłoszone, trafiło do przedsprzedaży, ale premierę rynkową ma 3 listopada. Amerykanka miała dostęp do iPhone’a X, bo jej ojciec, jako inżynier w Apple, pracował nad tym modelem. Dziewczyna, podczas spotkania z rodzicami w restauracji, nagrała wideo, w którym pokazuje smartfon. Film zyskał szybko ogromną popularność w internecie. Apple zażądało usunięcia nagrania, a inżyniera zwolniło z pracy za złamanie korporacyjnej zasady. Pracownicy do czasu sprzedażowej premiery mają obowiązek dochować tajemnicy.

Kadr z klipu, który spowodował ostrą reakcję Apple (fot. Daily Mail)

Brooke Amellia Peterson usunęła wideo ze swojego youtube’owego kanału, a w nowym filmie przeprosiła za całą sytuację. Jak tłumaczyła, nie wiedziała, że robi coś niewłaściwego. Zapewniła też, że nadal będzie kupowała produkty Apple.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.