Jeff Bezos

Twórca Amazonu najbogatszym człowiekiem świata

Majątek Jeffa Bezosa zależy od wyników Amazona, a te w trzecim kwartale tego roku urosły o ponad 8 proc. Oznacza to, że Jeff Bezos, jako właściciel sporego pakietu akcji Amazona jest bogatszy o ponad 6 mld dol. Jego majątek jest obecnie wyceniany na 93,1 mld dol., co znaczy, że Bezos zajmuje 1. miejsce na liście najbogatszych osób na świecie. Najbogatszym człowiekiem Jeff Bezos stał się w piątek, 27 października, gdy Amazon pochwalił się spektakularnym wzrostem przychodów, o 34 proc. rok do roku. Spółka znacznie przebiła oczekiwania analityków, dzięki czemu jej kurs urósł o ponad 8 proc. w piątek, a od 23 października łącznie o 11,6 proc. Łącznie akcje Amazona podrożały o 40,27 proc. od początku roku.

Jeff Bezos, jako założyciel i CEO firmy, nadal posiada ok. 17 proc. akcji spółki. Na drugim miejscu listy jest Bill Gates. Jego majątek wyceniany jest na 90 mld dol., a na trzecim Warren Buffett i jego 80,6 mld dol.

0
Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.