Odchodzi szef Samsung Electronics

Kwon Oh-Hyun, CEO Samunsung Electronics oraz CEO Samsung Display, złożył rezygnację. Z firmą pożegna się ostatecznie za pół roku, w marcu 2018 r. W komunikacie, który wystosowany został z tej okazji Kwon Oh-Hyun powiedział: – Jesteśmy w kryzysie, jaki nie miał precedensu. Wierzę, że dla firmy nadszedł czas, aby zacząć od nowa, z nowym duchem i młodym kierownictwem, by lepiej odpowiedzieć na wyzwania szybko zmieniającej się branży IT. Teraz firma bardziej niż kiedyś potrzebuje nowego lidera.

Kryzys, o którym mówi, to afera korupcyjna, w wyniku której w sierpniu tego roku skazany został na pięć lat więzienia Jay Yeon-Lee, który wprawdzie nadzorował zarządzanie Samsung Electronics, ale nie zajmował się codziennym biznesem.

Niezależnie od kryzysu korupcyjnego i skandali personalnych Samsung Electronics informuje o kolejnym kwartale rekordowych zysków.

Na zdjęciu Kwon Oh-Hyun, CEO Samsung Electronics Co. (fot. Reuters/SeongJoon Cho/Pool)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.