Play będzie miał lepszy zasięg

Jak donosi portal GSM online operator Play w lipcu doszedł do porozumienia z firmą Orange, która umożliwiła konkurentowi instalowanie nadajników na swoich 1100 masztach. Jednak dopiero w połowie początku września rzecznik Play zachwalał lepszy zasięg sieci. Prace nad uruchamianiem kolejnych nadajników trwają, i choć nie wszystkie zapewne zostaną wykorzystane, to dodatkowe nadajniki powinny ułatwić życie klientom Play.

Play dąży do posiadania 7500 nadajników. Dzięki umowie z Orange ma teraz do dyspozycji 5300 stacji bazowych. To jednak w dalszym ciągu zbyt mało. Play poszukuje więc miejsc pod montaż kolejnych stacji. Ma to na celu uniezależnienie sieci od innych nadawców i świadczenie usług, polegając wyłącznie na własnym zasięgu. Współpraca Orange i Play nie jest wymianą uprzejmości. Orange zarobi na czteroletniej dzierżawie masztów ok. 320 mln zł.

Aktualny zasięg sieci Play sprawdzicie tutaj.

0
Źródło: GSMonline
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.